Kazimierz Dolny

ul. Puławska

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
4 600 000 PLN
Cena za m2
7 419,35 PLN
Powierzchnia
620 m2
Liczba pięter
3
Przeznaczenie
Inne
Stan budynku
Bardzo dobry
Parking naziemny
Tak
Rynek
Wtórny
Rodzaj budynku
Zabytkowy
Rok budowy
1543
Dostępne od
2018-01-10
Numer oferty
42/5025/OLS

Opis nieruchomości

Działający hotel butikowy w Kazimierzu Dolnym, mieszczący się w jednym z najstarszych, zabytkowych spichlerzy w Polsce. Budynek Spichlerza Bliźniaczego położony jest w północnej części Kazimierza na terenie Przedmieścia Gdańskiego, u wylotu wąwozu zwanego Norowym Dołem, w odległości niespełna kilometra od Rynku Głównego.
Historia:
 Pierwsze źródła podają, że spichlerz istniał już w 1543 roku!
 W 1792 roku został poddany remontowi po pożarze, który zniszczył jego część.
 Po II wojnie światowej szczęśliwie ocalały budynek, został odbudowany.
 W latach 2010 – 2014 spichlerz został gruntownie zrewitalizowany i wykończony. Remont obiektu polegał na całościowej odbudowie spichlerza. Ze starej tkanki pozostały jedynie mury osłonowe. Wykonano kompleksowe prace budowlano-instalacyjne, w tym m.in. nową konstrukcję, dach, ściany działowe, instalacje. Wykonano również aranżację wnętrz wraz z wykończeniem, dzięki czemu powstało osiem luksusowych apartamentów z kawiarnią na parterze oraz restauracją na poziomie -1.
Opis obiektu:
 Powierzchnia użytkowa budynku to 619,49 m2 znajdująca się na działce 0,0547 ha.
 Budynek ma trzy kondygnacje nadziemne, na których znajdują się apartamenty mieszkalne i jedną podziemną, gdzie zaprojektowano restaurację wraz z zapleczem kuchennym oraz pomieszczeniami technicznymi. Do poszczególnych jednostek mieszkalnych jest dostęp z poziomu klatki schodowej i windy o odpowiednich parametrach.
 W inwestycji znajduje się 8 apartamentów o powierzchniach od 49,92 m2 do 77,62 m2 oraz powierzchni użytkowej 201,90 m2.
 Apartamenty na ostatniej kondygnacji są dwupoziomowe, z antresolami przeznaczonymi na sypialnie z wydzielonym dodatkowym WC.
 Wszystkie apartamenty wykończone są w bardzo wysokim standardzie i nowocześnie umeblowane. Za dodatkowe atuty można uznać funkcjonalne szafy wnękowe, ogrzewanie podłogowe z możliwością sterowania przez Internet, aneksy kuchenne w pełnej zabudowie wyposażone w sprzęt AGD, a w łazienkach – wanny lub jacuzzi, umywalki, lustra naścienne i pralki. W niektórych apartamentach zamontowano również biokominki. Lokale wyposażone są w wideofony oraz alarm.
 Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 Budynek ma ogrzewanie gazowe, kanalizację i wodę miejską.
Lokalizacja i atrakcje:
 Kazimierz Dolny, zwany "perłą renesansu" usytuowany jest tuż nad brzegiem Wisły w województwie lubelskim. Miasteczko liczące niewiele ponad 3 000 mieszkańców, co roku przyciąga rzesze turystów z całej Polski.
 Jest bardzo popularnym miejscem o wybitnych walorach turystyczno - wypoczynkowych. Dzięki atrakcyjnemu położeniu, bogatej historii, niepowtarzalnemu krajobrazowi, wspaniałej architekturze i dobrych warunkach klimatycznych - jest znany w kraju i na świecie. Rozwinięta sieć hoteli, pensjonatów i zakładów gastronomicznych sprzyja rozwojowi turystyki. Miejsce to od lat upodobali sobie artyści i pisarze, szukający w jego zaułkach źródła natchnienia. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca przyciąga tu także turystów, szczególnie w sezonie letnim, podczas organizowanych tu festiwali.
 Kazimierz to miasto interesujące nie tylko w okresie letnim. Od kilku lat działa w tu Stacja Narciarska. To miejsce niezwykłe, oddalone tylko o 1 km od zabytkowego kazimierskiego rynku, z niepowtarzalnym widokiem ze szczytu na Małopolski Przełom Wisły. Właśnie to malownicze położenie wyróżnia Stację Narciarską Kazimierz spośród innych. Do tego świetnie przygotowane trasy zjazdowe, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, regularnie naśnieżne i codziennie ratrakowane, a nocą oświetlone.

Cena sprzedaży:
4.600.000 plus podatek VAT

Parametry dodatkowe

  • Recepcja: Tak
  • Alarm: Tak
  • Telefon: Tak
  • Internet: Tak
  • Światłowód: Tak
  • Klimatyzacja: Tak
  • Winda: Tak
  • Piwnica: Tak
  • Odl. od centrum miasta [km]: 1
  • Typ ulicy/drogi: Cicha

Mapa

Kontakt

Biuro Winnerz

Biuro Winnerz

Telefon:
790 777 701
E-mail:
biuro@winnerz.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Winnerz Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem Państwa danych osobowych zawartych w powyższym formularzu jest Winnerz Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-020) przy Chmielna 2/31. Przysługuje Państwu w każdym czasie prawo do żądania usunięcia danych z naszego zbioru. Informacje o administratorze, celu, sposobie oraz zasadach przetwarzania danych osobowych oraz pozostałych Państwa uprawnieniach dostępne są w Polityce prywatności.