Barciany

ul. Wiosenna

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
9 900 000 PLN
Cena za m2
990 PLN
Powierzchnia
10 000 m2
Powierzchnia działki
30 000 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Inne
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt)
Sportowo/Rekreacyjne, Inne, Handlowo/Usługowe, Gastronomiczne, Inne
Rodzaj budynku
Zabytkowy
Rok budowy
1384
Nazwa budynku
Zamek Krzyżacki
Dostępne od
2018-01-10
Numer oferty
8/5025/OOS

Opis nieruchomości

Historia wsi i Zamku:
Barciany położone są w województwie warmińsko – mazurskim i były głównym ośrodkiem grodowym pruskiego plemienia Bartów, którzy mieli tu w otoczeniu mokradeł, we wczesnym średniowieczu swój główny gród nad rzeką Liwną. W 1240 roku te tereny zostały podbite przez Zakon krzyżacki. Wielki mistrz Winrych Von Kniprode postanowił utworzyć w Barcianach nowe komturstwo i wybudować duży zamek. Prace rozpoczęto w 1377 roku a zakończono je pod koniec XIV w. Komturstwo w Barcianach ostatecznie jednak nie powstało. Czasowo Zamek barciański podlegał komturstwu w Rynie (1393-1420). Od 1533 roku w Zamku w Barcianach rezydowali starostowie. W latach 1842-1945 Zamek znajdował się w rękach prywatnych. Po 1945 roku mieścił się tu PGR. Aktualnie Zamek znajduje się w prywatnych rękach.

Opis nieruchomości:
Jest to przepiękny XIV wieczny gotycki Zamek z zachowanymi do dzisiaj i wyremontowanymi, w 90% przez nowych właścicieli, murami ukazującymi potęgę tego pięknego miejsca. Zamek położony jest na 30h działce, po części zalesionej z własnym jeziorem, którym można spłynąć do centrum Barcian pod zabytkowy kościół. Zamek idealnie pasuje pod inwestycję typu luksusowy hotel, spa, ośrodek wypoczynkowy. Możliwości Zamku a także terenu go otaczającego daje nowemu Inwestorowi nieograniczone możliwości realizacji różnych projektów rekreacyjno-wypoczynkowych.

Atrybuty inwestycji:
Pod względem turystycznym głównym atutem Zamku jest jego położenie na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Szlak ten powstał dzięki dofinansowaniu ze środków UE i stanowi najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. Jego trasa to ponad 2000km, a jednym z punktów jest właśnie wieś Barciany i Zamek. W bliskiej okolicy znajdują się tu również popularne ośrodki turystyczne jak Mrągowo czy Kętrzyn z historyczną siedzibą Hitlera (ok 16km). Zaś miłośnicy żeglarstwa w odległości 30 km odnajdą północną bramę Mazur, czyli Węgorzowo. Spokój, piękna przyroda oraz możliwości do uprawiania różnego rodzaju turystyki stawiają to miejsce jako jedno z najlepszych lokalizacji położonych z dala od miejskiego zgiełku.
Dojazd:
Lokalizacja Barcian daje możliwości bardzo dogodnego dojazdu zarówno samochodem, pociągiem (najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Kętrzynie i Korszach (ok. 20 km)) jak i autobusem kursującym z kierunku Olsztyna i Węgorzewa. Jest także możliwość skorzystania z samolotu na nowo powstałym lotnisku w Olsztynie.


Znaczący czynnik dla Inwestora:
Istotnym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji o zainwestowaniu w tę nieruchomość jest fakt możliwości ubiegania się o dofinansowanie do 70% inwestycji ze środków unijnych, z poniższych programów:
● Działanie 1.3.2. Program Operacyjny Rozwoju Polski Wschodniej – Tworzenie Sieciowych produktów przez MŚP to jest: gotowa do sprzedaży, spakietyzowana oferta oparta o rozproszoną strukturę podmiotów, atrakcji, miejsc, obiektów, funkcjonujących jako jedna spójna koncepcja, posiadająca wspólny wyróżnik (markę) produktu. Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych w projekcie to 20 mln PLN.
● Działanie 1.5.2. Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. Warmińsko – Mazurskiego na lata 2016-2020. Wsparcie skierowane jest na przedsięwzięcia zakładające budowanie przewag konkurencyjnych MŚP poprzez tworzenie /budowanie nowej oferty produktowo-usługowej polegającej na odtwarzaniu historycznego krajobrazu gospodarczego regionu (przywrócenie tradycyjnych produktów, usług i zawodów). W ramach niniejszego poddziałania wspierane będą działania zmierzające do wdrożenia w działalności gospodarczej nowych pomysłów opartych o wieloletnie doświadczenie i odtwarzanie w regionie produktów i usług, które kiedyś tworzyły jego tożsamość i kreowały indywidualny charakter, a teraz – w odnowionej i innowacyjnej formie – mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej. Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych w projekcie to 20 000,00 PLN, maksymalna – nieokreślona
● Działanie 4.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. Warmińsko – Mazurskiego na lata 2016-2020. Wsparciem zostaną objęte projekty polegające na budowie, rozbudowie oraz przebudowie infrastruktury (w tym zakup niezbędnych urządzeń) mające na celu produkcję energii elektrycznej i/lub cieplnej z odnawialnych źródeł energii. Dofinansowanie do 85%.
● Działanie 4.2. Efektywność energetyczna i wykorzystanie OZE w MŚP, przykładowe projekty: Modernizacja i rozbudowa linii produkcyjnych w przedsiębiorstwach na efektywne energetycznie, w tym z zastosowaniem OZE; Modernizacja instalacji technicznych w przedsiębiorstwie na efektywne energetycznie, w tym pod kątem wykorzystania OZE; Głęboka, kompleksowa modernizacja energetyczna budynków w przedsiębiorstwach (definicja w słowniku terminologicznym) wraz z wymianą lub modernizacją źródła energii z uwzględnieniem OZE; Zastosowanie energooszczędnych technologii produkcji (dotyczy energii elektrycznej, ciepła, wody) w tym OZE; wdrażanie systemów zarządzania energią w przedsiębiorstwie; zastosowanie technologii/instalacji odzysku energii cieplnej w procesach produkcji przemysłowej i/lub produkcji energii; audyt energetyczny (jako element projektu).
Podsumowanie:
Powierzchnia działki: 30ha, z czego 6 ha zajmuje jezioro
Powierzchnia zamku: 10000m2
Forma własności: Własność
Media: woda, kanalizacja, prąd
Dojazd: droga asfaltowa
Cena: 9900000 PLN
Możliwość dofinansowania ze środków EU.
Zainteresowany prześlemy aktualny Operat Szacunkowy !

Parametry dodatkowe

  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Zróżnicowana
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa

Mapa

Kontakt

Biuro Winnerz

Biuro Winnerz

Telefon:
790 777 701
E-mail:
biuro@winnerz.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Winnerz Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem Państwa danych osobowych zawartych w powyższym formularzu jest Winnerz Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa (00-020) przy Chmielna 2/31. Przysługuje Państwu w każdym czasie prawo do żądania usunięcia danych z naszego zbioru. Informacje o administratorze, celu, sposobie oraz zasadach przetwarzania danych osobowych oraz pozostałych Państwa uprawnieniach dostępne są w Polityce prywatności.